WYJAZD CHÓRU CHŁOPIĘCEGO DO NIEMIEC (2007)

W dniach 10-13 Maja 2007 Chór Chłopięcy wziął udział w 4 międzynarodowym festiwalu chóralnym Sine Musica Nulla Vita w Egeln (Niemcy). W festiwalu wzięło udział 11 chórów z 4 państw. Miał on charakter przeglądu składającego się z szeregu koncertów.

egeln

Po całym dniu jazdy autokarem dotarliśmy do Egeln późnym popołudniem. Zostaliśmy zakwaterowani w ośrodku kolonijnym w Tarthun, a po krótkim odpoczynku pojechaliśmy wysłuchać koncertu na otwarcie festiwalu w wykonaiu chórów z Egeln. Następnego dnia zwiedzaliśmy Magdeburg, a wieczorem chór dał przepiękny koncert w kościele w Wolmirsleben. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Egeln. Trasę wycieczki rozpoczęliśmy od uroczystego powitania przez Burmistrza miasta Egeln w ratuszu. Wieczorem odbył się wspólny koncert wszystkich chórów, na którym nasz zespół pokazał prawdziwą klasę niejednokrotnie przewyższając poziomem chóry dorosłe. Po wspólnym koncercie odbyła się kolacja wszystkich chórów, podczas której zabawę zapoczątkowali Bułgarzy grając na instrumentach swoje tradycyjne melodie. Do zabawy szybko przyłączyli się nasi chórzyści wspólnie tańcząc między stołami.

Ostatniego dnia rano, na zamku Egeln odbyło się zakończenie festiwalu z udziałem wszystkich chórów. Potem ruszyliśmy do Warszawy. Niestety droga powrotna również była długa, lecz po wesołych minach śpiewaków można sądzić, że było warto udać się na ten festiwal.

 
PolskiEnglish

Kontakt:

Towarzystwo Śpiewacze "Lira"
ul. Domaniewska 17/19/133

02-663 Warszawa

Więcej informacji

Znajdz nas na facebooku


 

Jeśli chciałbyś wesprzeć naszą działalność, oto numer naszego konta:

Bank: PKO BP S.A. 43 Oddział w Warszawie

Numer konta:

52 1020 1169 0000 8602 0114 9368