WYJAZD CHÓRU CHŁOPIĘCEGO DO WIELKIEJ BRYTANII

GALERIA ZDJĘĆ

buckingham Na początku września (08-10.09.06) Chór Chłopięcy LIRA pojechał na krótkie tournee koncertowe do Wielkiej Brytanii. O świcie wszyscy zebrali się na Warszawskim lotnisku, a następnie wraz z opiekunami wsiedli do samolotu lecącego do Londynu. Już sama podróż samolotem była dla chłopców ekscytująca, a ponadto leciało z nami 100 Szkotów w swoich tradycyjnych spódniczkach. Po przylocie i transferze do Hotelu ruszyliśmy zwiedzać Londyn. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia domu Królowej - Buckingham Palace.

Następnie obejrzeliśmy Katedrę Westminster oraz Parlament ze słynnym Big Ben'em. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy wzdłuż Tamizy podziwiając m.in. London Eye, Globe Theater oraz słynny most Tower Bridge i Tower of London.

tower

Drogę powrotną pokonaliśmy londyńskim metrem wysiadając w pobliżu Muzeum Historii Naturalnej. Chłopcom bardzo podobała się ekspozycja, a w szczególności ruszające się modele dinozaurów.

wystep Następnego dnia przed południem był czas wolny na zakup Pamiątek w sklepach nieopodal Hotelu. W południe ruszyliśmy autokarem do Walii na nasz pierwszy koncert. Koncert odbył się w ILlantaman Comprehensive School Gwent w Newport o godz. 19.00 wraz z chórem Pontnewydd. W swym półgodzinnym programie chłopcy zachwycili publiczność otrzymując owacje na stojąco oraz musieli śpiewać na bis.

Zadowoleni z odniesionego sukcesu wróciliśmy późną nocą do Londynu. Następnego dnia zaśpiewaliśmy na sumie w polskim kościele w dzielnicy Ealing. Po mszy chłopcy dali koncert pieśni polskich i sakralnych. Po koncercie ruszyliśmy na Lotnisko Luton by wieczornym samolotem wrócić do Warszawy.

 
PolskiEnglish

Kontakt:

Towarzystwo Śpiewacze "Lira"
ul. Domaniewska 17/19/133

02-663 Warszawa

Więcej informacji

Znajdz nas na facebooku


 

Jeśli chciałbyś wesprzeć naszą działalność, oto numer naszego konta:

Bank: PKO BP S.A. 43 Oddział w Warszawie

Numer konta:

52 1020 1169 0000 8602 0114 9368