OBÓZ CHÓRU MĘSKIEGO W BUŁGARII I NA WĘGRZECH '2006

GALERIA ZDJĘĆ Z WYJAZDU

warna1

W drugiej połowie sierpnia 2006 (12-26.08.06) chór młodzieżowy męski wyjechał do Bułgarii i Węgier. Przez pierwszą część wyjazdu mieszkaliśmy w Kranewie - miejscowości letniskowej położonej na bułgarskim
wybrzeżu między Złotymi Piaskami a Albeną.

Przez kolejne 10 dni spędzaliśmy czas ćwicząc nowy repertuar oraz odpoczywając nad ciepłym morzem. W niedzielę 20 sierpnia odbyliśmy koncert muzyki cerkiewnej podczas nabożeństwa w Cerkwi Metropolitarnej w Warnie. Jest to najważniejsza świątynia w tym drugim co do wielkości mieście w Bułgarii.

warna2

Po koncercie udaliśmy się na zwiedzanie Parku Pamięci Bitwy pod Warną z 1444 roku, a następnie poprzez odśpiewanie Bogurodzicy oddaliśmy hołd wewnątrz symbolicznej mogiły Władysława Warneńczyka, który zginął na tej ziemi podczas walk z wojskami Imperium Osmańskiego.

budapeszt Po dziesięciu dniach pobytu w Bułgarii pojechaliśmy na Węgry, gdzie zatrzymaliśmy się na dwa dni w Budapeszcie. Mieszkaliśmy w samym centrum Pesztu co ułatwiało zwiedzanie miasta oraz dało nam szanse poznać klimat tej pięknej europejskiej stolicy. 25 sierpnia wieczorem nasz zespół wystąpił na wspólnym koncercie z węgierskim chórem Budapesti Ifjúsági Kórus w Szervita Templom - przepięknym barokowym kościele zlokalizowanym w samym centrum Budapesztu.

Wracając do Polski zatrzymaliśmy się w Eger by zwiedzić Dolinę Pięknej Kobiety, w której piwniczkach sprzedaje się słynne wina egerskie.

 
PolskiEnglish

Kontakt:

Towarzystwo Śpiewacze "Lira"
ul. Domaniewska 17/19/133

02-663 Warszawa

Więcej informacji

Znajdz nas na facebooku


 

Jeśli chciałbyś wesprzeć naszą działalność, oto numer naszego konta:

Bank: PKO BP S.A. 43 Oddział w Warszawie

Numer konta:

52 1020 1169 0000 8602 0114 9368