FAQ

Najczęściej zadawane pytania.

Dlaczego warto zapisać dziecko do chóru?

Ze względu na małą ilość godzin muzyki w szkołach, i zazwyczaj mało przystępny dla dzieci program nauczania tego przedmiotu - jedynie zajęcia pozalekcyjne (np. takie jak nasze chóry) dają szansę na umuzykalnienie dziecka. Ponadto zajęcia w chórze uczą wewnętrznej dyscypliny i pracy zespołowej. Muzykowanie jest jedną z piękniejszych form spędzania czasu, która niesie za sobą wiele korzyści takich jak: uczestniczenie w życiu kulturalnym, możliwości ciekawych wyjazdów na konkursy chóralne i obozy śpiewacze, zarówno w kraju jak i zagranicą.

 

Skąd wiadomo, czy moje dziecko będzie nadawało się do śpiewania w chórze?

U małego dziecka, które nie miało wcześniej kontaktu z nauką muzyki określenie predyspozycji nie jest rzeczą najłatwiejszą. Część dzieci przeszło w szkołach wstępne przesłuchania prowadzone przez przedstawicieli naszego towarzystwa polegające na powtarzaniu melodii oraz rytmów. Ponieważ ilość godzin muzyki w przedszkolu i szkole jest ograniczona, często dzieci nie potrafią śpiewać, gdyż nigdy tak naprawdę nie próbowały.

 

Po ilu próbach będzie wiadomo czy "coś z niego będzie"?

Dobry słuch i głos czasem ujawnia się już na pierwszych próbach i od razu widać talent dziecka. Zazwyczaj jednak zarówno głos jak i słuch dziecka rozwija się miesiącami - u jednych szybciej u innych wolniej. Często bywa też, że dzieci, które są na początku "słabe" nagle stają się najlepsze i na odwrót. Rozwój dziecka zależy od regularności uczęszczania na próby i pracy na próbach.

Ponieważ chcemy mieć najlepszych śpiewaków nie trzymamy w zespole dzieci nie robiących postępów na siłę, jednakże nasze wieloletnie doświadczenie mówi, że praca czyni cuda.

 

Ile kosztuje uczestnictwo w zajęciach chóru?

Nasze Towarzystwo utrzymuje się głównie ze składek członkowskich. Składka wynosi 50 zł miesięcznie. Ponadto rodzice (opiekunowie) każdego nowo zapisywanego dziecka wpłacają wpisowe (po upływie trzech miesięcy uczęszczania) w wysokości 100zł. Wpisowe jest przeznaczane na zakup srebrnego znaczka towarzystwa. Dzięki opłaceniu wpisowego dziecko może korzystać bezpłatnie ze strojów koncertowych (buty i kamizelki) oraz nut.

 

 
PolskiEnglish

Kontakt:

Towarzystwo Śpiewacze "Lira"
ul. Domaniewska 17/19/133

02-663 Warszawa

Więcej informacji

Znajdz nas na facebooku


 

Jeśli chciałbyś wesprzeć naszą działalność, oto numer naszego konta:

Bank: PKO BP S.A. 43 Oddział w Warszawie

Numer konta:

52 1020 1169 0000 8602 0114 9368